Thursday, May 12, 2016

Zioła na włosy

Czym jest Bhringraj(Maka)- Erbe di Jonas?

Znana również pod nazwą eclipta,która rośnie na terenach Indii oraz Chin.Wspaniała roślina,która stała się skutecznym środkiem na wypadanie oraz wzmacnianie włosów.Jej sekret działania to zawartość w składzie substancji,które mają na celu zapobiec nadmiernemu wypadaniu włosów.Wzmacnia cebulki oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.Stosowanie na skórę głowy zapewnia oczyszczenie z nadmiaru zanieczyszczeń oraz sebum ,które powoduje często problemy ze wzrostem włosa a także powstawaniem łupieżu.Głębokie oczyszczanie jest podstawą zaś następstwem jest wchłanianie się substancji w skórę głowy.
Warto zaznaczyć ,że zioło ma korzystny wpływ na podrażnienia skóry,chroniąc przed namnażającymi się bakteriami i wystąpieniem stanu zapalnego.

Przeznaczenie
wypadanie włosów
wzmocnienie cebulek
oczyszczenie

Wykorzystanie zioła do celów pielęgnacyjnym w przypadku włosów pomaga zapobiec ich wypadaniu.
Należy pamiętać ,że systematyczne stosowanie ma duże znaczenie.Okres poprawy stanu włosów jest indywidualny,niemniej jednak nie należy kierować się tylko metodą kuracji ale pielęgnacji na zasadzie maski do włosów.

Użycie proszku w celu wzmocnienia włosów
Proszek wykorzystuje się za pomocą dodania odpowiedniej ilości wody ,gdzie następnie zawartość wciera się w skórę głowy.
Taką czynność można wykonywać dwa razy w tygodniu. Konsystencja pasty powinna być odpowiednia,nie może być zbyt gęsta.Rozprowadzanie po skórze głowy nie należy do najłatwiejszych,ponieważ  powstała pasta nie zawiera w sobie substancji tłustych co powoduje tępe nakładanie. Głównymi składnikami do sporządzenia maski jest proszek i woda.
Efekty po dłuższym stosowaniu

Zauważalne zostaje pojawienie się nowych włosów oraz wyraźny połysk- zwłaszcza u nasady przy odroście.W przypadku wypadania włosów zmniejszył się problem,jednakże aby całkowicie pozbyć się problemu tutaj należałoby przyjmować naturalne witaminy zawarte w pożywieniu niezbędne do prawidłowego rozwoju cebulki włosa bądź preparaty do użytku wewnętrznego.Z racji tego,że wypadanie włosów może być spowodowane zmianami hormonalnymi i przyjmowaniem niektórych leków,które nasilają wypadanie,dlatego jest różnica pomiędzy wypadaniem sezonowym.Nie mniej jednak,cebulki stają się mocniejsze i skóra zostaje odżywiona,dlatego też wyrastają nowe baby hair. Wskazane jest stosować maskę w skórę głowy,natomiast co do samych końcówek niekoniecznie.Włosy po użyciu proszku zachowują się przyzwoicie ,oznacza to ,że nie puszą się a także  nie zostają obciążone.W
kwestii zabarwienia włosów  może lekko przyciemnić włosy osobą o platynowym odcieniu.Jednak ze względu na to,że produkt wciera się w skórę głowy a nie na całość włosów,nie istnieje ryzyko zmiany koloru(ewentualnie delikatnie nasycenie u nasady)Dobrą wiadomością jest ,że u posiadaczek ciemnych włosów kolor zostaje wyraźnie pogłębiony i podkreślony.


Sposób użycia
Proszek należy wymieszać z ciepłą wodą,dodając opcjonalnie inne zioła proszkowane.Przykryć i pozostawić na 20 minut.Następnie przygotowaną pastę nałożyć na suchą lub mokrą skórę głowy.Masować okrężnymi ruchami,po czym pozostawić na 20-50 minut na włosach.
Na koniec włosy spłukać wodą z octem ,która pomaga zachować blask i miękkość włosów.

Działanie na skórze

Zwalcza alergie, zapalenia i egzemy, działa rewitalizująco na naskórek.
Zioła na włosy to doskonała metoda  odżywiania i pielęgnowania skóry głowy.Wiele z nich jest szczególnie polecane do stosowania na całej długości włosów.
Można też zwrócić uwagę na naturalne henny koloryzacyjne oraz te ,które nie pozostawiające koloru na włosach.Wiele organicznych produktów bez parabenów do pielęgnacji znaleźć można w sklepie verdissimi.


certyfikat_vegan_okPost a Comment