Monday, August 31, 2015

Blizny,plamy i przebarwienia

Kremy lecznicze charakteryzujące się składnikami aktywnymi,które można porównać do bezpiecznych maści są coraz częściej spotykane,jednak należy pamiętać ,że używanie ich musi być uwarunkowane wstępnym zdiagnozowaniem przez samego siebie.
Kremy tego typu niekiedy są uniwersalnym środkiem w przypadku chociażby łagodzenia blizn,oraz przeznaczone do szczególnych partii ciała jak okolice pleców,nóg,brzucha.
Twarz jest znacznie bardziej narażona na reakcje niepożądane co w efekcie może spowodować dość istotny problem.
Jednakże ważne jest to aby dokładnie spostrzegać na wskazania do stosowania danego preparatu lub też kremu i używać go prawidłowo.
Blizny i rozstępyBlizny powstają w wyniku uszkodzonej wcześniej skóry właściwej,która składa się  z tkanki łącznej zwartej.
Uszkodzenie skóry może być płytkie,bądź głębokie,dlatego proces gojenia jest indywidualnym procesem gojenia się naskórka.
Z reguły po poważnych urazach,blizny zostają dość widoczne,dzieje się tak również w przypadku rozstępów,jest to zazwyczaj wtedy kiedy następuje zbyt szybkie tempo nabrania masy ciała lub też jej spadek- również  uszkodzenie włókien w obrębie skóry właściwej.


Blizny potrądzikowe są efektem  utraty tkanki, w rezultacie  mogą przybierać różny kształt.

Bardzo często zdarza się,iż blizny są dość głębokie -przypominające niczym dołki,ciężko jest się ich pozbyć jednak istnieją sposoby na ich załagodzenie.
Gdy borykamy się z podobnymi sytuacjami warto jest działać zawczasu gdy blizny są świeże-wtedy efekty są bardziej satysfakcjonujące niekiedy w  bardzo szybkim czasie,leczenie zostaje zakończone z oczekiwanym rezultatem.

W zależności od rodzaju oraz długości  pojawienia się  blizny można podjąć następujące kroki.

Niewielkie blizny można rozjaśnić stosując regularnie odpowiednie preparaty ,kremy i maści.
Naturalne kremy ,charakteryzujące się działaniem maści.
                         MINISCAR Cream


Krem przeznaczony do użytku zewnętrznego,na bazie naturalnych składników aktywnych.
Wskazania do stosowania
Blizny powstałe w wyniku uszkodzeń mechanicznych,
potrądzikowe,
rozstępy
Zadaniem kremu jest zminimalizowanie widoczności blizn jak i w niektórych przypadkach się ich pozbycie.Zwiększa obroty kolagenu ,poprawia mikrokrążenie skóry co ma wpływ na uelastycznienie naskórka prawidłowego


Aktywne składniki kremu
Sariva, Haritaki Hemidesmus indicus roślina występująca na terenach Indii,wykorzystywana w medycynie ze względu na działanie lecznicze - Przeciwutleniacz i aktywność przeciwzapalną

Babul Działa jako środek ściągający                                                                    
Kumari Przyspiesza proces gojenia się  blizny

Sposób użycia
Po dokładnym oczyszczeniu partii gdzie występują blizny,należy niewielką ilość nałożyć i wklepać 2-3 razy dziennie.
Po zastosowaniu należy pamiętać aby nie mieć bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi oraz solarium.


Przebarwienia Widoczne plamki ciemniejszego koloru niż pozostała część skóry.Powstają poprzez wyraźnie zwiększoną produkcje melaniny-pigmentu ,który występuje na skórze i we włosach.

Promienie słoneczne są w stanie wyraźnie przyczynić się do produkowania melaniny co w efekcie zauważyć można zmianę koloru ciała -przykładem jest opalenizna.
Zbyt napromieniowana skóra narażona jest również na znamiona barwnikowe zwane pieprzykami,które szybko się uwidaczniają.


Przebarwienia potrądzikowe

Po kontakcie ze słońcem ciemnieją , zimą natomiast są dużo jaśniejsze. Występowanie, ilość i intensywność piegów jest uwarunkowana genetycznie. Melanocyty tworzą w piegach melaninę dużo szybciej niż w skórze nieprzebarwionej.

Skórno-naskórkowe (mieszane) – cechy przebarwień

Przebarwienia po opryszczce lub  potrądzikowe charakteryzują się widocznym  różowym lub czerwonym odcieniem.
W przypadku opryszczki przebarwienia zanikają szybciej niż przy trądziku,który ma to do siebie,że wyskakuje często na całej powierzchni twarzy.


Uszkodzony naskórek i jego regeneracja

Regeneracja uszkodzonego naskórka zwykle trwa do dwóch tygodni dotyczy (twarzy) zaś innych partii ciała około miesiąca ,z tym,że u osób starszych ,przyjmujących leki , chorujących na przewlekłe choroby oraz osób z problemami hormonalnymi czas ten może się nieco przedłużyć.

Uszkodzenie naskórka wynikające z  urazów mechanicznych jak rozcięcie skóry nożem czy efekt opryszczki i trądziku.Po zagojeniu się zostawia często wyraźne odznaczenie w postaci plamki,zaczerwienienia lub  brązowej lub białej blizny.

Czas wyrównania tej partii naskórka z pozostałą skórą może trwać kilka tygodni a nawet kilka miesięcy.
Promienie słoneczne są w stanie wyrównać koloryt poprzez opaleniznę,dzieje się  tak również  stosując peelingi złuszczające.
Peelingi złuszczające chemiczne  stosuje się poprzez użycie odpowiedniego kwasu,który złuszcza martwą warstwę  naskórka gdzie efekie można zauważyć  rozjaśnienie przebarwienia.Redukuje przebarwienia.
Poprawia strukturę cery
Usuwa nadmiar sebum i brudu ze skóry.
Usuwa  martwy naskórek.
Kojący dla skóry

 Olej neem (Melia Azadirachta)             
Vatadha tel 
Prunus Amygdalus (ze słodkich migdałów)
Ekstrakty    
Mulberry (Morus indica),
Pashanbhed (Rotula aquatica)
Żel 
Trapusa Beej (Ogórek Gel) Cucumis sativus 
Qs baza Cream  

Krem ma właściwości  depigmentacji z AHA (alfa-hydroksykwasy),które przyczyniają się do  zmniejszenia przebarwień oraz wyrównania z pozostałą powierzchnią koloru skóry.


Składniki aktywne
Vatadha tel zmiękczający, usuwa martwy naskórek, obfite stężenie oleinowego i linolowego niezbędnych kwasów tłuszczowych.    
Mulberry wykazujące działanie ściągające  
Pashanbhed poprawia cerę, stymuluje wzrost tkanki     
Trapusa Beej ,przynosi uczucie ukojenia 


Stosowanie
Na przemytą partię twarzy lub okolic,nanieść odpowiednią ilość kremu wklepując go w skórę.
Stosować  razy dziennie.

Produkty naturalne i nie tylko  z szerokim wyborem   dostępne w sklepach Post a Comment